Analityk rynku

Analityk rynku | oferta pracy myworknet

Obecnie dla naszego klienta - firmy działającej w sektorze energetycznym, poszukujemy kandydatów na stanowisko: Analityk rynku

Lokalizacja: Warszawa, woj. mazowieckie
Numer referencyjny: dZtcd-09112020
Rodzaj pracy: Umowa o pracę

praca Warszawa

analityk rynku

analityk rynku Warszawa

Opis stanowiska

1. Opracowywanie i budowa narzędzi analitycznych:
- Modelowanie fundamentalne i ekonometryczne dla rynku polskiego i europejskich rynków energii elektrycznej,
- Opracowywanie obecnych oraz przyszłych mechanizmów rynkowych,
- Sporządzanie i utrzymywanie modeli prognostycznych, modeli wycen i narzędzi analitycznych,
- Utrzymywanie i ciągła rozbudowa baz danych rynkowych oraz kontrola jakości danych,
- Współpraca w zakresie opracowywania scenariuszy rozwoju rynku energii i produktów powiązanych,

2. Prognozowanie i analizy rynkowe:
- Przygotowywanie prognoz cenowych w różnych horyzontach czasowych w zakresie energii elektrycznej, gazu ziemnego oraz produktów powiązanych,
- Przygotowywanie prognoz wolumetrycznych i analizy dla odnawialnych źródeł energii,
- Bieżące wsparcie analityczne działu tradingu,
- Bieżący monitoring i analizy czynników rynkowych,
- Sporządzanie danych i raportów na potrzeby informacji zarządczej,

3. Wsparcie analityczne w ramach Spółki:
- Współpraca z działami sprzedaży oraz origination w zakresie analiz pod przygotowywane oferty,
- Wsparcie analityczne i narzędziowe innych działów w zakresie rozwoju rynków i opracowywania czynników mających wpływ na przychody oraz koszty,
- Współpraca narzędziowa w zakresie operacyjnego zarządzania ryzykiem działalności handlowej Spółki,
- Wsparcie w zakresie analiz czynników regulacyjnych.

Wymagania na stanowisko

- Dobra znajomość języków programowania (Python, VBA),
- Wykształcenie wyższe II stopnia (preferowane przedmioty: matematyka, statystyka, ekonometria, techniczne lub pokrewne),
- Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,
- Mile widziana znajomość narzędzi z zakresu statystyki, analityki biznesowej i uczenia maszynowego,
- Zdolność zaawansowanej analizy danych oraz wnioskowania,
- Minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, preferowane w sektorze energetycznym lub finansowym,
- Umiejętność pracy na dużych zbiorach danych oraz analizy danych i wyciągania wniosków,
- Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, zdolność do szybkiego uczenia się oraz samodzielność,
- Zdolność zarządzania pracą własną, terminowość i skrupulatność,
- Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
- Komunikatywność oraz wysoka kultura osobista.

Oferujemy

- Umowa na pełny etat na czas nieokreślony,
- Motywacyjny system wynagradzania (system premii rocznych),
- Pakiet prywatnej opieki medycznej i karta multisport,
- Ciekawa praca w rozwijającej się branży energetyki odnawialnej,
- Współpraca z jednym najlepszych zespołów handlowych na rynku energii w Polsce,
- Możliwość częściowej pracy zdalnej (obecnie w 100% zdalnie),
- System dopasowanych szkoleń i warsztatów.